Perearst ei saa rahapuudusel vereanalüüsi määrata

Saaremaa perearst Kaalep Koppel ei saa
haiguste ennetamiseks patsientidele vereanalüüsi määrata, sest nagu tohter ise
ütleb, täitus tal uuringuteks mõeldud raha limiit juba septembri lõpus, vahendab
Tarbija24.

Tütrega perearsti juurde läinud ema palus, et end halvasti tundvale lapsele tehtaks vereanalüüs, kui arst keeldus, tuues põhjuseks rahaprobleemi, kirjutas Meie Maa.

«Kui lapsel on paha olla, oleks loomulikult vaja teada, kas veri on korras või mitte, inimesed maksavad Eestis makse ega saa isegi vereproovi tasuta anda, kõik käib ainult raha eest, selline asi on võimalik ainult firmas nimega AS Eesti Vabariik,» rääkis ema.

«Septembri lõpus tuli meile haigekassa Pärnu osakonnast kõne (helistajaks dr Elgi Lepik), milles juhiti tähelepanu, et oleme ületanud kvartaalse uuringufondi,» sõnas Koppel, et alates sellest ajast on erameditsiinifirma teinud vaid uuringuid, mis on vajalikud määrava tähtsusega hetkeolukorras diagnoosi panekuks ja ravi määramiseks, kuid ennetav töö on lükatud uude aastasse.

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja sotsiaal- ja tervishoiu alal Anneli Tõru ei näinud midagi erakordset selles, kui aasta lõpus arstil uuringuteks raha otsa lõpeb, ent inimlikust seisukohast pidas ta patsiendile analüüsi tegemisest keeldumist ebaeetiliseks, sest patsient ei ole raha vähesuses süüdi.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.