Terviseamet: Eestis paigaldati PIP rinnaimplantaate

Keelatud PIP-implantaat paigaldati noorele
naisele Tallinna tuntud ilukliinikus, kus soomlannad käivad meelsasti ilulõikusi
tegemas, vahendab Tarbija24 Soome
ajalehte Helsinkin Sanomat.

«Võin kinnitada, et Eestis on olnud PIP-implantaadid (Poly Implant Prothese) kasutusel. Kui palju neid on paigaldatud, pole meil kahjuks teada,» ütles terviseameti osakonnajuhataja Andrei Knuut.

Kolmekümneaastasele soomlannale paigaldati kõnealune implantaat kaks kuud tagasi. Naise sõnul oli talle lubatud eelnevalt allergia-implantaati, kuid selle asemel paigaldati M-implantaat, mille tüüpkood on sama mis PIP-implantaadil. Internetis juhatab see kood otse PIP-implantaadi leheküljele.

«Ostsin reisi ühe Soome kliiniku kaudu, mis lubas nüüd kohe ka uue lõikuse korraldada, aga ma ei tea, kas tahan sama kirurgi juurde tagasi minna,» ütles naine.

Prantsusmaal arvatakse kardetud rinnaimplantaate olevat umbes 30 000 naisel, Rootsis 2 500 naisel, kuid Soomes ei ole neid müüdud.

Hollandi terviseameti kodulehel soovitatakse naistel, kellele on paigaldatud PIP- või M-implantaat, jälgida hoolega oma tervist. Prantsusmaal on selle tarvis avatud hädatelefon, kuhu naised saavad abi saamiseks helistada.

On kahtlus, et keelatud PIP-implantaatide jääke on müüdud M-implantaadi brändi all mõningates plastikakirurgia kliinikutes. Igal juhul kaks Tallinnas tegutsevat kliinikut pakkusid oma kodulehel M-implantaate veel kaks nädalat tagasi.

«See on võimalik. Soovin, et soomlased annaksid teada, kui neile on Eestis paigaldatud PIP-implantaat pärast selle keeldu 2010. aasta märtsis,» ütles Knuut.

Eesti terviseametiga on seni ühendust võtnud üks eestlane, kellele on see implantaat paigaldatud.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.