Klett: inimeste teadlikkus haigustest on paranenud

Ida-Tallinna silmakliiniku juhataja Artur
Kleti sõnul on diabeet tänapäeval kõige sagedasem põhjus, miks inimene oma
nägemise kaotab, kuid samas on inimesed tema kinnitusel silmahaiguste suhtes
muutunud teadlikumaks, kirjutas ERRi uudised.

Kirurg Artur Klett rääkis ETV saates "Jõulutunnel", et Eesti silmaarstid on oma oskustelt samal tasemel ülejäänud Euroopa ja arenenud riikide kolleegidega, ning palju paremad võrreldes Aasia või Aafrika riikidega, kus on pimeduse põhjused hoopis teised - vaesus ja kehv arstiabi kättesaadavus.

Klett rääkis, et sageli põhjustavad pimedaks jäämist erinevad vigastused ning need juhtuvad enamasti teismeeas noormeestega: "Aga vigastuste kõrval on väga palju pimeduse põhjuseks erinevad kroonilised silmahaigused - roheline galukoom või ka ealised muutused silmapõhjas, geneetilised põhjused samuti."

Ta lisas, et diabeet on aga tänapäeval kõige sagedasem põhjus, miks inimene oma nägemise kaotab: "Kui vigastuste korral võib pimedus tulla järsku pärast vigastust, siis enamiku krooniliste haiguste puhul võtab see protsess aega aastaid või aastakümneid. Diabeedist tingitud pimedus on Eestis esikohal."

Inimeste teadlikkus haigustest on aastatega muutunud tema sõnul palju paremaks ning haigustest tingitud pimedust on seetõttu iga aastaga aina vähem.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.