Tuludes kaotas mullu enim kiirabi

Tervishoiuteenuse osutajate tulud vähenesid
2010 eelmise aastaga võrreldes 6,8 % ja kulud vähenesid 2 %. Enim
vähenesid tulud kiirabiastustel ehk 12 protsenti tunamullusega
võrreldes.

Suurima panuse tervishoiuteenuse osutajate tuludesse annab jätkuvalt Eesti Haigekassa 70,4 %-ga. Teisel kohal on inimeste endi kulutused tasulistele tervishoiuteenustele 10,5 %-ga ja kolmandal kohal on riigeelarvest eraldatud summad, mis moodustavad 7,3 % tervishoiuteenuse osutajate tuludest.

Kuigi kohalike omavalitsuste panus tervishoiuteenuste rahastamisel on tagasihoidlik (2009 - 0,5 %, 2010 - 0,7 % kõigist tuludest), on see summa märgatavalt suurenenud - 3,7 miljonilt eurolt 5,2 miljoni euroni, kasvades 39 protsenti.

Kui enamuse raviteenuseosutajate tulud vähenesid võrreldes 2009. aastaga keskmiselt 7 protsendi võrra, siis suurima languse osaliseks said kiirabiasutused, kus tulud vähenesid 12 protsenti.

Tulude kahanemine tervishoiuteenustelt on toonud kaasa tulude suurenemise mittetervishoiuteenustelt: kasv on 35 protsenti võrreldes 2009. aastaga, seda eelkõige koolituste läbiviimise arvelt.

Kulude vähenemine on toimunud proportsionaalselt kõigis peamistes kulugruppides. Siiski väärib märkimist FIEde põhivara soetamiseks tehtud kulutuste vähenemine 35 protsendi võrra.

Suurim kulude vähenemine võrreldes eelmise aastaga toimus kiirabiasutustes - 11 protsenti, neile järgnesid taastusraviasutused 9,6 %-lise ja eriarstiabiasutused 8,6 %-lise tulude vähenemisega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.