• 23.01.12, 11:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Täna 48 aasta eest siirdati esimest korda inimesele süda

Pea pool sajandit tagasi 23. jaanuaril 1964 siirdati esimest korda inimesele looma süda, kirjutas ERRi teadusportaal.
Operatsiooni viis läbi Mississipi ülikooli arst James Hardy, et päästa 68aastase mehe elu. Kuna ühtki inimdoonori südant polnud saadaval istustati Boyd Rushi rinda Bino-nimelise šimpansi süda. Paraku jäi see aga liiga väikeseks, et mehe vereringet töös hoida ning Rush elas pärast operatsiooni veel 90 minutit ning suri.

Seotud lood

Uudised
  • 24.01.12, 12:33
Soomes tehti mullu rekordiliselt maksa- ja kopsusiirdamisi
Soomes Helsingi ja Uudenmaa haiglapiirkonnas (Hyks) tehti mullu rekordiliselt palju maksa- ja kopsusiirdamisi: vastavalt 56 ja 23 siirdamist, kirjutab Mediuutiset.fi.
Uudised
  • 19.09.12, 11:12
Südamehaigused käivad ajaga kaasas
Eelmisel nädalal Eestit külastanud Euroopa Kardioloogide Seltsi presidendi professor Panos Vardase sõnul on paljudes Euroopa riikides tänu suitsetamisvastastele regulatsioonidele südamehaigusi vähem, kuid samas on kerkinud esile uued probleemid, näiteks laste ülekaalulisus, kirjutas Tarbija24.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele