• 01.03.12, 11:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Perearsti koduvisiidi vajalikkus tekitab erimeelsusi

Väikelapse ema oli hämmingus, kui tema kõrges palavikus ja tuulerõugetes tütar kutsuti perearsti vastuvõtule, selle asemel et tohter vaadanuks haige lapse kodus üle, kirjutas Põhjarannik.
Väikelapse ema Marika perearst Piret Müürsepp väitis, et pole kellelegi keeldunud koduvisiiti tegemast. Samas sai haigekassa mullu suvel doktor Müürsepa kohta samateemalise kaebuse. “Teiste Ida-Virumaa perearstide kohta ei ole koduvisiitide tegematajätmise pärast kaebusi laekunud,” märkis haigekassa avalike suhete juht Evelin Koppel.

Seotud lood

Uudised
  • 02.03.12, 12:30
Koduvisiitide hulk mullu langes taas
Tervise Arengu Instituudi (TAI) tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasi uuendatud andmetest ilmneb, et võrreldes 2010. aastaga kasvas arsti ambulatoorsete vastuvõttude arv mullu 3,5% ja perearsti vastuvõttude arv 4,7%.
Uudised
  • 05.12.11, 10:12
Perearstide koduvisiite üle 10% mullusest vähem
Tervise Arengu Instituudi andmetel on arsti ambulatoorsete vastuvõttude arv tänavu III kvartalis mullusega võrreldes kasvanud 4,1% ja perearsti vastuvõttude arv 6%. Koduvisiitide arv on langenud, vastavalt 8,8% ja 10,5%.
Uudised
  • 01.04.08, 01:00
Perearsti koduvisiit - kas nõukogudeaegne igand?
Viimastel päevadel on meedias palju kõneainet pakkunud perearstide koduvisiitidega seonduv. Tuli lahvatas siis , kui Tallinna Perearstide Seltsi(edaspidi TPS) pressiteadet koduvisiitide otstarbekusest meedias oluliselt moonutati. Üllatusena tõlgendas meedia TPS-i pressiteadet nii, et lähiajal on plaanis vähendada oluliselt perearsti koduvisiitide hulka.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele