Tavapärasest paari kraadi võrra madalamale langetatud kehatemperatuur aitab päästa insuldihaigete elusid ja vähendada ajukahjustusi, kirjutas Novaator.
Käivitunud on suur 25 Euroopa riiki ja 60 raviasutust hõlmav uuring EUROHYP-1, kus insuldihaigeid hakatakse ravi otstarbel jahutama. Teiste hulgas osaleb selles ka Tartu Ülikooli närvikliinik.

Seotud lood

Uudised
  • 13.03.12, 09:18
Neuroloog: insult tabab mehi rohkem
Insult tabab Eesti mehi märksa sagedamini kui naisi ning seda põhjustavad mitmed riskifaktorid, ütles neuroloog Siim Schneider.
Uudised
  • 03.04.12, 11:36
Toomsoo: elustiil juhib inimese insuldini
Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja doktor Toomas Toomsoo usub, et tervislike eluviisidega jääks vähemalt pooled insuldid olemata ja seetõttu tuleks inimesed rohkem ise oma tervise eest vastutama panna, kirjutas Maaleht.
  • ST
Töökuulutused
  • 09.07.26, 13:17
Pärnu Haigla pakub tööd naistearstile

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele