Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kask tõi tänavu kevadel allergiapuhangu
“Tänavu on minu vastuvõtule sattunud enam
lapsi, kellel õietolmuallergia avaldus esimest korda,” hindab SA Tallinna
Lastehaigla allergoloog-pulmonoloog Triine Annus Maalehes.
Üks allergialugu algas nii: viieaastase Annimari silmad läksid äkitselt paiste, hakkasid vett jooksma ja sügelema. Ning arst diagnoosis tüdrukutirtsul kase õietolmu allergia.
"Surmaga lõppevaid allergilisi reaktsioone on Eestis igal aastal üks-kaks," nendib kiirabiarst Mare Liiger, et mesilaste-herilaste pistete peale kutsutakse kiirabi välja pea igal valvekorral. Ning et mesilased-herilased on eriti vihased just praegu, tuleb nõelamise järel tervist hoolega jälgida.
Allergiahaigustest on kujunenud arenenud maades epideemia, sest liigne steriilsus pole immuunsüsteemile sugugi kasulik, tõdesid selle ala tippspetsialistid Tallinnas, kirjutas ERR Uudised.
Soomes õietolmuseirega tegelev uurimisasutus Luonnonravakeskus hoiatab, et tänavu on oodata õhku tunduvalt rohkem kase õietolmu kui kolmel eelmisel aastal.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.