• 23.08.12, 16:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Menopaus aitab vältida naiste konkurentsi miniatega

Sellisele järeldusele jõudsid Turu ja Inglismaa Sheffieldi ülikooli teadlased, vahendab Novaator.
Virpi Lummaa uurimisrühm analüüsis Soome kirikuraamatutes leiduvaid sünniandmeid aastatest 1700 kuni 1900. Selgus, et kõige rohkem lapselapsi oli naistel, kes viiekümnenda eluaasta piiril enam ei sünnitanud.

Seotud lood

Uudised
  • 28.06.10, 09:38
Tulevikus saab menopausi algust testiga ennustada
Arstiteadus astus taas sammu võrra lähemale menopausi algust ennustava testi loomisele.
Uudised
  • 07.10.11, 15:07
Neljandik naistest ei saa menopausiga ise hakkama
Made Laanpere Tartu seksuaaltervise kliinikust rääkis pereartide sügiskonverentsil, et umbes neljandik naistest ei saa menopausiga ise hakkama ja vajab hormoonasendusravi, kirjutas Tarbija24.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.11.25, 10:05
Hilja alustada? Arstid kutsuvad üles teadlikumale pereplaneerimisele
14. novembril toimus Tallinnas Mövenpicki konverentsikeskuses Eesti Viljatusravi ja Embrüoloogia Seltsi sügisseminar „Kuidas viljakuskell tiksub?“. Konverentsil osales sadakond meditsiinitöötajat - kokku olid tulnud naistearstid, viljatusraviga seotud spetsialistid ja reproduktiivmeditsiiniga seotud teadlased.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele