• 26.09.12, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kolumn: Aasta pärast osutab eestlastele tervishoiuteenust üle poole miljoni arsti

Terviseamet andmetel on hetkel Eestis registreeritud veidi üle 6000 arsti. Teatavasti ei pruugi neist kõik mitte Eestis töötada, nii et Eestis tervishoiuteenust osutavate arstide arv on kindlasti alla 6000. Kuidas on siis võimalik, et aastaga toimub sajakordne kasv?
See on lihtne – 25.oktoobril järgmisel aastal peab olema üle võetud Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiiv 2011/24/EL patsiendiõiguste kohaldamise kohta piiriüleses tervishoius. Direktiivi peamine eesmärk on võimaldada selgete eeskirjade kohaselt igale Euroopa Liidu elanikule juurdepääs tervishoiuteenustele mistahes Euroopa Liidu riigis. See tähendab praktikas, et alates sellest ajast hakkavad Eesti patsiendile teenust osutama kõik ligi 650 000 Euroopa Liidu arsti (WHO 2010.aasta andmed), lisaks veel teised tervishoiutöötajad. Ka ravimite ja meditsiiniseadmete ostmine teisest Euroopa Liidu liikmesriigist muutub lihtsamaks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele