• 04.10.12, 15:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pilvre: ajakirjandus suhtub streikidesse negatiivse alatooniga

Meditsiinitöötajate streigist on avalikkuses saanud arstide streik oma palga eest. Kuidas ja miks paljude arvates (ETV "Foorum", "vox populi"d eri meediakanalites septembri viimasel nädalal) õigustatud rahulolematuse kuvand meedias selliseks muutus?
Pärast Äripäeva uuriva ajakirjaniku Aivar Hundimäe sotsiaalmeedia kaudu levinud tähelepanekut, et suured lehed kajastavad innukalt valitsuse poolt tellitud arstide palgauuringut, sai selgeks, et streigi esimestel päevadel tõmbas valitsus ajakirjandusele n-ö koti pähe. Meedias edastati valitsuse juhitud infovoogu, mille eesmärk oli maksuametist saadud sotsiaalmaksuandmeid osavalt kasutades näidata, et arstide näol on tegemist hästi toimetuleva seltskonnaga, kes ei vääri rahva kaastunnet, ning et streigil pole põhjendust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele