Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Terviseedendajad: alkoholi kättesaadavus peaks olema väiksem
Eesti alkoholi- ja tubakapoliitika roheline raamat seab eesmärgiks, et praeguse 10 liitri absoluutalkoholi asemel joodaks inimese kohta aastas kaheksa liitrit, terviseedendajate arvates on aga meetmed selle saavutamiseks liiga leebed ja alkoholitootjate ja -müüjate poole kaldu.
Eile oli viimane päev ettepanekute tegemiseks Eesti alkoholi- ja tubakapoliitika rohelisse raamatusse ning Terve Eesti SA, Eesti tervise fond ja arstide liit esitasid ühiseid parandusi, vahendasid ERR uudised.
Sarnaselt Eestiga kurdavad ka Soome spetsialistid, et alkoholiravile ei pöörata kuigi suurt tähelepanu, kuigi alkohoolikutest puudu ei ole, kirjutas Mediuutiset.
Bloombergi analüütikud hindasid 57 riigi elanike eluviise ning leidsid, et pahedele on kõige altimad Tšehhi elanikud, Eesti leiab pingerea 12. kohalt, vahendas ERR.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.