Tervishoiusüsteemi katsumustest rääkides tuuakse tihti välja rahastamisega seotud väljakutsed, kuid selle kõrval peitub veel ridamisi süsteemisiseseid murekohti, näiteks patsiendi raviteekond ja selle katkemine. Eesti Töötervishoiu Teenuseosutajate Liidu (ETTOL) üks eesmärk on nende proovikividega tegelemiseks eri osapooled laua taha tuua ning töötervishoiu kvaliteet luubi alla võtta.
Eestis töötervishoiuteenust osutavad ettevõtted asutasid esmaspäeval mittetulundusühingu Eesti töötervishoiu teenuseosutajate liit (ETTOL). Liidu eesmärk on seista töötervishoiu teenuse kvaliteedi parandamise ja senisest parema esmatasandi arstiabiga lõimimise eest.
Väikeriigina pole Eestil õnnestumiseks palju vaja. Nutikamad leiavad oma võimaluse ja muutused on paratamatus, kirjutab ettevõtja ja Heba kliiniku arendusjuht Ain Aaviksoo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.