Ainult tellijatele
Autor: Kadi Heinsalu • 22. jaanuar 2013
Ainult tellijatele
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Juukseid närvutavad ka ravimid

Melbourne’i ülikooli teadlaste kinnitusel võivad juuste väljalangemist põhjustada lisaks kemoteraapiaravimitele veel mitmed ravimid, näiteks vererõhu-, depressiooni- ja aknemedikamendid, vahendab Õhtuleht.

Juuste hõrenemine võib välja lüüa isegi aasta pärast ravimi võtmist, vahendab Briti leht Daily Mail. Õnneks on enamikul juhtudel tegu mööduva nähtusega. Arstid manitsevad, et kui patsient märkab tavatut juuste hõrenemist, tuleks pöörduda perearsti poole. Kindlasti ei tohi ravimikuuri omatahtsi pooleli jätta. Võimalusel arst vahetab ravimit või vähendab senise kogust. "Kui medikamendid tõesti juukseid mõjutavad, on muutused tavaliselt leebed ning taastuvad, kui ravimi võtmine lõpetatakse," kinnitab Newcastle’i ülikooli dermatoloogia emeriitprofessor Sam Shuster Daily Mailile.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Hanna SultsMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 385
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708