• 27.02.13, 13:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Neuronid suudavad elada kehast kauem

Uus uurimus viitab, et imetajate neuronite eluiga ei näi olevat piiratud algse peremeesorganismi maksimaalse võimaliku elueaga.
Itaalia neuroteadlane Lorenzo Magrassi siirdas kuni 18 kuu vanuseks elavate hiirte neuronite eelkäijad kaks korda kauem elavate rottide ajusse, vahendasid ERR teadusuudised. Rakud jäid ellu umbes kolmandikes rottides. Eelnevalt pani töörühm rakud avaldama ka nende jälgimist hõlbustava helenduva proteiini tootmist võimaldava geeni. Sõltuvalt keskkonnast võisid eelkäijad diferentseeruda erinevat tüüpi neuroniteks. Uurimuse teema huvides keskendus Magrassi Purkinje rakkudele (PC), mis osalevad motoorfunktsioonide täitmisel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele