Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tunnustab 9. märtsil Tallinna raekojas 0-reesusnegatiivse veregrupiga aktiivseid doonoreid.
Igal aastal on doonorite austamisürituse fookuses pisut erinevad doonorid. „Tänavu ootame 0 reesusnegatiivse veregrupiga doonoreid, sest neid kutsume vereloovutusele kõige sagedamini,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste. „Nende saatuseks on olla nii-öelda universaalsed doonorid, kuna nende veri sobib kõigile ja seda omadust kasutatakse kiiretes kriisisituatsioonides.“

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele