• 24.04.13, 12:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Äripäev: jälle vana reha otsas

Kui inimene läheb apteeki ja küsib proviisorilt nõu retseptivaba ravimi valimisel, siis on tal õigus eeldada, et talle antakse professionaalset nõu. Ta ei peaks muretsema, et äkki seisab leti taga inimene, kes saab näiteks ühe konkreetse valuvaigisti suure läbimüügi pealt boonust ja lähtub soovitusi jagades patsiendi tervise asemel isiklikust kasust.
See on teooria. Praktika tõendab, et apteekreid ja ravimifirmasid võivad siduda sidemed, millest pahaaimamatu apteegikülastaja ei pruugi midagi  teada. 22.04 Äripäev kirjutas apteekrite reisist Londonisse, mille eest tasus vähemalt osaliselt ravimifirma Vitabalans.

Seotud lood

Uudised
  • 22.04.13, 10:53
Äripäev: Ravimifirma tegid seda jälle
Ravimifirma lennutas apteekrid Londonisse. Reisile kutsuti parimad partnerid, kirjutas tänane Äripäev.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele