Oxfordi ülikooli sotsioloog David Stuckler ja Stanfordi ülikooli meditsiini abiprofessor Sanjay Basu kirjutavad ajalehes New York Times, kuidas kasinus inimesi tapab. Muu hulgas tuuakse negatiivse näitena esile ka Nõukogude Liidu lagunemise järgne šokiteraapia Eestis, vahendas Delfi majandusportaal.
USA-s kasvas alates 2000. aastast aeglaselt tõusnud enesetappude arv hüppeliselt pärast 2007.-2009. aasta majanduslangust. Värskelt avaldatud raamatus hindavad artikli autorid, et aastatel 2007-2010 sooritati hinnanguliselt 4750 „üleliigset“ enesetappu – see tähendab enesetappe, mida senised trendid ei oleks ennustanud. Selliste „üleliigsete“ enesetappude arv oli märkimisväärselt suurem riikides, kus kadus rohkem töökohti.
Seotud lood
«Mõni laps, kes vastuvõtule satub, on lihtsalt näljas – talle tuleks esmalt toitu anda. Vanemad on oma probleemidesse-võlgadesse niivõrd ära uppunud, nii otsas ja väsinud, et perel ei ole enam vaimset ressurssi millegagi toime tulla,» kirjeldas Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku juhataja Kaire Aadamsoo Pealinnas.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!