Tervise Arengu Instituudi andmetel oli tervishoiuteenuse osutajatel 2012. aastal kasutusel 59 kõrgtehnoloogilist seadet, mis teeb 2,2 aparaati 100 000 elaniku kohta.
Kõigist 59-st seadmest moodustasid suurima osa kompuutertomograafid, mida oli 23, järgnesid magnetresonantstomograafid (13), digitaalse subtraktsiooniga angiograafid (10) ja kiiritusraviseadmed (5). Gammakaameraid ja Litotripsiaseadmeid oli mõlemaid viis ning positronemissioonitomograafe kaks.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele