Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuperjanovi pataljon lõi nakkuse statistika üles
Kui mullu haigestus esimese poolaasta jooksul soolenakkustesse 1369 inimest, siis selle aasta esimese kuue kuuga on registreeritud juba 2415 haigusjuhtu. Seega on võrreldes 2012. aastaga haigestumine soolenakkustesse suurenenud 76 protsenti.
Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar ei osanud täpselt välja tuua, millised puhangud võisid haigestumiste arvu suurenduda. Kindlasti tegi seda aga haigestumine Kuperjanovi pataljonis. Noroviiruse puhang leidis seal märtsis. Kokku pöördus Kuperjanovi jalaväepataljonis oksendamise ja kõhulahtisuse kaebusega arsti poole 248 sõdurit.
Täna hommikul oli Kuperjanovi pataljonis 248 haigestunut, kes on tervetest eraldatud. Viimase ööpäevaga on haigestunute lisandumine vähenenud, vahendas ERR.