Ligikaudu 2 000 Fukushima tuumajaamas töötanud inimest seisavad silmitsi kõrgenenud kilpnäärmevähi riskiga. 1 973 inimest ehk umbes 10% kõigist päästetöödel osalenutest puutusid arvatavasti kokku selliste kiirgusdoosidega, mis põhjustavad potentsiaalseid terviseprobleeme.
 Eelnevate hinnangutega võrreldes näitavad ettevõtte Tokyo Electric Power (TEPCO) uued andmed 10 korda suuremat numbrit võimalike kilpnäärmevähi ohvrite arvukuses. Vastava grupi iga töötaja puutus kokku vähemalt 100 mSv doosiga kiirgusega, mida arstid hindavad võimalikuks vähiriski suurendajaks, vahendasid ERR teadusuudised.

Seotud lood

Uudised
  • 21.08.13, 10:26
Fukushima tuumajaamas lekkis maapinda üliradioaktiivset vett
Fukushima tuumajaama konteineritest Jaapanis lekkis eile maapinda vähemalt 300 tonni üliradioaktiivset vett.
  • ST
Töökuulutused
  • 15.06.26, 11:25
Ida-Tallinna Keskhaigla otsib üldarsti taastusravikliinikusse
Kandideerimise tähtaeg: 15.07.26

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele