• 30.08.13, 16:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Psühhoosist paranemise raske tee

Psüühikahäired on levinum probleem kui me seda arvata oskame ja uskuda tahame, ka häirete äratundmisel ja täpsel diagnoosimisel võib ravi- ja taastumisprotsess erinevatel põhjustel katkeda. Häired on kroonilise kuluga mõjutades kõiki inimese eluvaldkondi. Paraneda aitab nõustamine, ravimid ja toetavad teenused, kirjutas Tallinna Vaimse Tervise Keskuse rehabilitatsioonimeeskonna psühhiaater Katrin Orav.
T ihti haigestunud eitavad haigust või peavad sümptomeid elu normaalseks osaks, mistõttu raviks ja koostööks on vaja järjepidevat motiveerimist. Ühiskonnas on kahjuks levinud liialdatud eelarvamused, aegunud müüdid, mis teevad hingehädadest rääkimise piinlikuks ja keeruliseks isegi meditsiinisüsteemis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele