Tallinna kiirabi on peaarst Raul Adlase juhtimisel tõusnud Tartu Kiirabi kõrval Eestis suuruselt teiseks tegijaks. Peaarst käib siiani ka ise kodudes abi andmas.
Meditsiini vastu huvi tundnud Adlas ei saanud esialgu Tartu ülikooli sisse, millepeale oli vaja tööle minna ja meditsiinihuvi viis noormehe kiirabisse. Peale Vene sõjaväge ja meditsiiniõpinguid ta jätkas tööd seal, olles üks esimesi, kes läbis erakorralise meditsiini residentuuri. Lisaks erakorralisele meditsiinile on ta pühendunud ka kriisimeditsiinile. Ta toob välja, et kuigi iga päev ei juhtu midagi katastroofilist, tuleb valmis olla. "Me peame harjutama, sest kui midagi halba juhtub, peab iga ametkond teadma, kuidas kiiresti reageerida," viitab ta sellele, et liiga hilja kohale jõudes pole enam elusid, mida päästa.
Seotud lood
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.