Violetta Riidas • 26 september 2013 07:01
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Esmakordselt Eestis: Tüvirakud panid käe uuesti liikuma

Arsti juurde minnes eeldatakse ikka, et käest libiseva tervise toob tagasi tablett, salv või tinktuur. Äärmisel juhul süst või skalpell. Nüüd võib väita, et edukalt võivad tablettidele koha kätte näidata ja inimese terveks ravida ka tema enese kehast võetud rakud, mis ümber istutatuna haiget kohta parandama asuvad, kirjutas Postimees.

Tavaliselt ei alga lõikused sellega, et kirurgid kangutavad toore jõuga lahti hiiglasliku vineerkasti. Doktor Andrus Loog ei hüüa seekord operatsiooni alustades õele «skalpell» , kuid täpselt sama, harjunud žestiga nõuab ta hoopis tavalisi kääre, millega pakki kinni hoidvad plastklambrid lahti lõigata. 

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee