• 14.10.13, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ravimite tarneraskusi on arvatust oluliselt rohkem

Eesti Ravimihulgimüüjate Liit tegi tänavu suvel uuringu, kus koguti ühelt poolt andmeid juhtude kohta, mil ravimitootja ei tarninud hulgimüüjale tellitud ravimeid, teisalt aga infot, mis avaldati tarnehäirete kohta ravimiameti kodulehel. Analüüsi tulemusena selgus, et tootja andis ravimi­ametile teada üksnes 10% tarnehäiretest.
Selle aasta mais-juunis kogus ERHL liikmetelt andmed juhtude kohta, mil ravimitootja ei tarninud hulgimüüja tellitud ravimeid. Kuna puudub ühtne tarnehäire definitsioon, lisati nimekirja ravimid, mille puhul tootja oli varem hulgi­müüjat tarnehäirest teavitanud, kui ka need ravimid, mille tellimuse jättis tootja täitmata ilma ette teatamata ehk tellitud ravim lihtsalt hulgilattu ei saabunud.

Seotud lood

Uudised
  • 14.10.13, 11:03
Hulgimüüja: ravimite tarneinfo peab paranema
Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu (ERHL) analüüsi kohaselt annavad tootjad ravimi­ametile teada üksnes 10% ravimite tarnehäiretest.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 16:32
Haiglad liiguvad automatiseeritud ravimikäitluse suunas
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele