• 30.10.13, 10:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Haigekassa: massilist patsientide rännet pole oodata

Eesti inimesed saavad nüüdsest soovi korral minna plaanilisele ravile Euroopa Liidu riikidesse ning Eesti haigekassa kompenseerib välismaal osutatud teenuse eest tagantjärele. Haigekassa massilist patsientide rännet ei prognoosi, kirjutas ERR Uudised. 
Kui tekib soov tulevikus mõnd oma haigust ravida Soomes või Lätis, siis kõigepealt peaks võtma perearstilt või eriarstilt saatekirja. Meeles tuleb ka pidada, et haigekassa ei hakka hüvitama sõidukulusid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele