«Tundub, et väga kiiret palgarallit ei tule ja on isegi hea, et majanduskasv on praegu kehvapoolne,» ütles majandusanalüütik Maris Lauri Palgainfo palgauuringu esitlusel, kirjutas Juhtimine.ee.
Lauri sõnul arvasid veel paljud ettevõtjad aasta tagasi, et ehk saab tööjõuturul vanamoodi edasi ja alles möödunud talvel märgati, et inimesi polnud enam võtta. «Majanduskasvu numbrid võivad olla üsna kehvad ja enne kui asjad hakkavad paremaks minema, läheb veel aega. Meie majandus on struktuursetest muutustest tingitud lohus. Normaalses majanduses ei peaks see olema märgatav, kuid kuna tööturul on olukord kiiresti ja dramaatiliselt muutunud, on paljud ettevõtted kohas, kus nad peaksid oma asju kiiresti ümber korraldama,» rääkis Lauri. Ta märkis, et kiirete muutustega kohanemine on ettevõtjatele keeruline, kuid sellest ei saa mööda.
Seotud lood
Osalise ja täistööajaga töötavate arstide keskmine brutotunnipalk ilma lisatasudeta oli tänavu märtsis 9,88 eurot, kasvades aastaga 13%, näitab Tervise Arengu Instituudi poolt iga-aastaselt läbiviidav tervishoiutöötajate palgauuring.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.