Piiriülene meditsiin on patsiendile võimalus ja arstidele väljakutse, rääkis kliinikumi onkoloog Kaiu Suija, kes on 1000 liikmega Lõuna-Eesti vähiühingu juht.
Patsiendi aspektist on piiriülesel meditsiinil kolm eesmärki, rääkis Suija. Nimelt: täpsustada patsiendi õigust saada tervishoiuteenust teises ELi riigis, tagada selle teenuse kvaliteet ja turvalisus ning soodustada piiriülest koostööd meditsiini vallas. Haiglale on see oluline lisaväärtus ja võimalus saada teisest arvamust, kui tekib kahtlus. Kindlasti laieneb raviasutuse ja raviarsti valikuvõimalus. Näiteks Eestis on kindla vähilokalisatsiooniga onkoloogide arv väike ja patsiendil on piiratud valik. Nii võiks paraneda ka vähiravi kvaliteet.
Seotud lood
Täna algusega kell 10.00 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis Põhja-Eesti Regionaalhaigla sügiskonverents. Käesoleva aasta teemaks on vähiravikeskus rahvusvahelistunud tervishoiumaastikul.
On hea meel, et Eestis vähiravi korraldus on olemas ja ravi toimub keskustes, millest suurim on regionaalhaigla, rääkis haigla juhatuse esimees Tõnis Allik täna alanud konverentsil.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.