Triin Tabur • 7 jaanuar 2014 14:05
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Tsöliaakiat esineb aina suuremal osal soomlastest

Soomes diagnoositakse aina suuremal osal elanikkonnast tsöliaakiat ehk teraviljavalgu talumatust, mille ainus ravi on praegusel ajal range gluteenivaba dieet, vahendas tarbija24.

Praeguste andmete järgi diagnoositakse tsöliaakiat kahel protsendil täiskasvanud soomlastest, kuid juba 2,7 protsendil vanemaealistest, kirjutas Soome rahvusringhääling Yle. «See ei ole väike hulk inimesi,» kommenteeris tsöliaakia uurija professor Katri Kaukinen.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee