Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Geenitestid aitavad ennetustööd fokusseerida
Personaalne meditsiin ja geenitestid peaksid olema abiks ennetustöö sihtgruppide leidmisel, rääkis Eesti Geenivaramu juht professor Andres Metspalu.
Tänapäeva riskiskoorid võimaldavad leida rühma inimesi, kes muidu jäävad populatsioonipõhisest terviseennetusest välja, jätkas Metspalu. Enamasti tema sõnul täna veel niipalju infot pole, kuid näiteks kui II tüüpi diabeedi puhul leitakse riskigrupp, kel suurem tõenäosus seda põdeda, saaks eraldi pühenduda neile, rääkis Metspalu. "Sama kehtib näiteks kehamassiindeksi kohta: arvestades kõiki riskitegureid, k.a geneetilisi, saab leida inimrühma, kellele ennetustöö on kõige vajalikum," lausus Metspalu.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Meditsiiniuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.