Suurtes kogustes suhkrut sisaldav dieet tõstab riski haigestuda südameveresoonkonna haigustesse ja seda hoolimata kehakaalust, sedastati Ameerika haiguste kontrolli ja ennetamise keskuste uuringus.
Uuringus, mis on suurim omataoline ja mis vaatleb rohkem kui 10 000 inimest 14,6 aasta vältel, jõuti järeldusele, et inimesed, kes joovad ühe karastusjoogi päevas, tõstavad oma haigestumise riskitegureid kolmandiku võrra.
Seotud lood
Taanis kehtib alates tänavu 1.juulist
senisest 25 protsenti kõrgem käibemaks jäätistele, šokolaadidele ning teistele
maiustustele, kirjutas Postimees, viidates ajakirjale
British Medical Journal.
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder leiab, et praegu pole Eesti ühiskond veel liiga soolastele, suhkrustele või rasvastele toiduainetele eraldi maksu kehtestamiseks valmis.
Eestis rõõmustatakse, et soomlased magusamaksu tõttu meie juurest maiustusi ostavad, kuid selle asemel peaksime mõtlema Eesti laste ravile kuluvatele summadele ja siingi sellise maksu kehtestama, ütles rahvusvahelise terviseedenduse assotsiatsiooni asepresident Anu Kasmel.
Tänaseks paljude sektorite tööd hõlbustanud AI on jõudnud tervishoidu ning loonud lahenduse, mis aitab arstidel dokumenteerimisele kuluvat aega kordades vähendada. “See pole enam tulevikustsenaarium, vaid reaalselt kasutatav tööriist, mis suudab arstivisiidi põhjal koostada mitte ainult sissekande, vaid ka suure osa vajalikust dokumentatsioonist,” räägib ettevõtte Connected juhatuse liige Kaupo Kuusk.