12. veebruaril 1941 katsetati penitsilliini esimest korda inimese peal. Penitsilliini oli 1929. aastal avastanud briti arst Alexander Fleming, vahendas ERR.
Fleming täheldas, et stafülokokisöötmele oli kinnitunud hallitus. Lähemal uurimisel märkas ta, et hallituse vahetus läheduses ei suutnud bakterid kasvada. Järelikult pidid hallitusseened valmistama ainet, mis takistab bakterite elutegevust. Oma katsetes piirdus Fleming aga vaid loomkatsetega.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele