Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Doonorite registritega tõhusama verehaiguste ravi suunas
Vereloome tüvirakkude siirdamist kasutatakse mitmete kasvajaliste ja mittekasvajaliste vereloome- ja lümfoidkoehaiguste raviks, samas on selle meetodiga võimalik aidata ravida ka mittehematoloogilisi haigusi nagu autoimmuunsed haigused või kaasasündinud ainevahetuspatoloogiad ja immuunpuudulikkuse sündroomid.
Vereloome tüvirakkude siirdamisel on võimalik kasutada nii patsiendi enda tüvirakkusid kui ka doonorilt pärinevaid vereloome tüvirakkusid. Autoloogse siirdamise põhilised näidustused on erinevad lümfoproliferatiivsed haigused ja hulgimüeloom. Allogeense siirdamisega ravitakse enamasti erinevaid vereloomekoe kasvajalisi haigusi nagu erinevad ägeda ja kroonilise leukeemia vormid, müelodüsplastilised sündroomid ja kroonilised müeloproliferatiivsed haigused.
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Meditsiiniuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.