Euroopas on raske episoodiline joomine, teisisõnu purjutamine, kõige enam levinud teismeliste hulgas – nii mõneski riigis, kaasa arvatud Eestis, harrastab sellist alkoholitarbimist üle poole 15-16-aastastest, kirjutas Tarbija24.
Jacek Moskalewicz Varssavi Psühhiaatria ja Neuroloogia Instituudist tõi Tallinnas toimuval kahepäevasel Euroopa alkoholiseaduse jõustamise teemalisel konverentsil välja, et näiteks Ida-Euroopa riikides purjutab keskmiselt 52 protsenti 15-16-aastastest poistest, samas kui täiskasvanud meeste seas on see protsent 31,6. Tüdrukute puhul on aga vahe veel suurem – nende seast purjutab 44,3 protsenti, samas kui täiskasvanud naiste hulgas on sellise alkoholitarbimise harrastajaid 12,3 protsenti.
Seotud lood
Tallinnas eile ja täna toimuval alkohoholiteemalisel konverentsil tutvustatud andmete järgi on Eesti 15-16-aastaste noormeeste seas vaid 6 ja sama vanade neidude seas vaid 4 protsenti karsklasi ja selle poolest sarnaneme pigem oma Ida-Euroopa kui põhjanaabritega, kirjutas Tarbija24.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.