Autor: Kadi Heinsalu • 11. juuli 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Apteeker annab nõu kõhumurede osas

Ülikooli Apteegi Kaubamaja Apteegi apteeker Piret Rand annab nõu, mida teha erinevate kõhumurede puhul.

Rääkides kõhumuredest (gaasid, kinnisus, lahtisus, kõrvetised) ei saa üle ega ümber piimhappebakteritest. Piimhappebakterid on üks meie organismi koostisosa, neid leidub meie seedetraktis miljoneid ja nad tagavad normaalse mikrofloora. Mikrofloora tasakaal on immuunsüsteemi kaitsevall, mis hoiab normaalsena kolesteroolitaseme veres, reguleerib gaasisisaldust soolestikus, tagab normaalse ainevahetuse.

Kui imikul on gaasid, siis puuduvad head bakterid soolestikus. Enne, kui kasutada gaasivalu leevandavaid tilku, tuleks proovida piimhappebaktereid. Sama kehtib ka täiskasvanute kohta. Samuti reguleerivad piimhappebakterid kõhukinnisust ja -lahtisust. Ka lahtistite ja söetablettide asemel tuleks esmavalikuna kasutada piimhappebaktereid.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708