Ihtüoosi põdev Kaido sai uue elamise

25. märtsi saates "Ringvaade" nähtud 8-aastase ihtüoosi põdeva Kaido ja tema vanaema Vilve lugu läks hinge üle 4200 inimesele, nii et vannitoast unistanud poiss sai endale uue elamise.

"Kuna selgus, et Kaido käib lastevannis ja seetõttu siis tekkiski esimene mõte, et äkki saaks ehitada Kaidole vannitoa, mille maksimumsumma, mida me arvasime, et kogume, on kuni 5000 eurot, aga 5000 eurost on saanud 95 000 eurot," rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi juhatuse liige Küllike Saar saates "Ringvaade". Tema sõnul Kaidot on toetanud üle 4200 annetaja, mis võimaldas poissi aidata palju rohkem kui algselt plaanitud, vahendasid ERR uudised.

Maja valmimiseks kulus Küllike Saare sõnul üle 83 000 euro. "Kooskõlastatult vanaemaga otsustasime ülejäänud annatused, mis maja ehitusest üle jäid, kasutada teiste ihtüoosihaigete laste tarbeks. Kolm perekonda saab endale vannid, ühele perekonnale ehitame vannitoa," rääkis Küllike Saar, kelle sõnul on ka plaanis korraldada ihtüoosihaigete laste laager.

Ihtüoos ehk kalasoomustõbi on naha sarvestumishäire, mille korral naha pinnal moodustuvad soomusjad ketud. Selle haiguse põdejail on sarvkihi rakkude uuenemine kiirenenud või nende irdumine aeglustunud. Kalasoomustõbi ehk ihtüoos on pärilik ja eluaegne haigus, kuid ei nakka kunagi.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.