LTKH: erakliiku palkadega linnahaigla võistelda ei suuda

Lääne-Tallinna Keskhaigla otsib uusi silmaarste, kuna hiljuti lahkus sealt mitu selle ala meedikut, kirjutas Postimehe terviseportaal.

"Hiljuti lahkus meilt kaks silmaarsti, kes töötasid poole kohaga, ja üks silmaarst vähendas oma töökoormust,» rääkis haigla esindaja Liisa Suba. Praegu otsib haigla juurde kahte-kolme silmaarsti, et taastada endine võimekus patsiente vastu võtta.

"Arstide lahkumise põhjus on proosaline: nii, nagu vaatavad Eesti arstid Soome suunas, toimub liikumine ka haiglatest erakliinikutesse, kus keskmine palgatase on paraku kõrgem ja millega on meil seetõttu üsna keeruline konkureerida," tunnistas haigla esindaja.

Ta lisas, et haigla püüab  kompenseerida palgaerinevusi teiste aspektidega, näiteks kaasaegsete töötingimustega, sõbraliku ja abivalmis töökollektiiviga, aga ka võimalusega töötada paindliku graafiku alusel ja saada lisapuhkust.

Praegu töötab Lääne-Tallinna keskhaiglas üks silmaarst täiskohaga ja üks veerandkohaga. Uued arstid peaksid asuma tööle nn meremeeste haiglasse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.