17 oktoober 2014 10:34
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kalprotektiin – kas hea alternatiiv endoskoopiale?

Haavandilise koliidi sümptomiteks on kõhulahtisus, vere- ja limaeritus pärasoolest, vahel ka kõhuvalu. Crohni tõve tavalisemateks sümptomiteks on kõhulahtisus, kõhuvalu ja kaalulangus. Mõlema haiguse kliiniline leid sõltub ka haiguse ulatusest ja lokalisatsioonist sooles, selle raskusastmest ning lisandunud tüsistustest.

Põletikulise soolehaiguse diagnostikas on olulisimad endoskoopilised uuringud (koloskoopia, kapselendoskoopia) ja radioloogilised uuringud (MRT-enterograafia, KT), tavapärased laboriuuringute tulemused võivad olla kergel ägenemisel kõrvalekalleteta, raskel ägenemisel suurenevad veres põletikumarkerid (CRV, leukotsüütide ja trombotsüütide arv, SR).

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee