Autor: Triin Tabur • 17. oktoober 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Miks ei saa Ebolat Eestis diagnoosida?

Kui Eestisse peaks saabuma Ebola-kahtlusega patsient, saab talle lõpliku diagnoosi panna alles siis, kui saabub vereanalüüsi vastus Rootsist. Ent muretsemiseks pole sotsiaalministeeriumi ega infektsioonikontrolli arsti kinnitusel põhjust.

Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin selgitas, et kuna Ebola-kahtlusega vereproovi puhul on tegemist väga ohtliku materjaliga, pakendatakse proov Rootsi saatmiseks spetsiaalsesse konteinerisse. «24 tunni jooksul alates hetkest, mil Ebola kahtlusega patsiendilt võetakse proov, peaks saabuma Rootsist vastus patsiendi diagnoosi kohta. Samal ajal aga ei jäeta patsienti ootele, vaid ta hakkab kohe saama vastavalt kliinilisele seisundile sobivat ravi – vedelike asendust, valuvaigisteid jms,» lisas ta.

Märtin lisas, et eksootilisemate nakkushaiguste diagnoosimine mõnes teises riigis on üsna tavaline praktika. «Eestis ei ole ratsionaalne hoida kogu maailma infektsioonide diagnoosimiseks vajaminevat aparatuuri ja vahendeid. Näiteks diagnoosime Dengue palavikku ja teisi infektsioonhaigusi praegu läbi Quattromedi Saksamaa laborites. Ebola viiruse diagnoosimine eeldab tegelemist elusa viirusega – selle kasvatamist ja käsitlemist – ning selleks on vaja neljanda ohuastme laborit, mida Eestis ei ole.»

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708