Pakistani lastehalvatuse vastu võitlemise programmi ähvardab läbikukkumine

Juhtimisvead ja islamiäärmuslased on seadnud Pakistanis löögi alla sealse lastehalvatuse vastu võitlemise programmi, kirjutas Õhtuleht.

Üks vaktsineerijatest Tasleem Bibi rääkis Reutersile, et programmis osalejad pole juba kolm kuud palka saanud. Kuid see paneb programmis töötavad naised väga raskesse olukorda, kuna enamus neist on lesed, kellel pole muud sissetulekut peale oma töö.

Olukorda ei kergemaks ka Talibani võitlejad, kes ründavad programmis töötavaid inimesi, mistõttu politsei peab kaitsma nii vaktsineerijaid kui ka vaktsiini saavaid lapsi.

Kuid suurimaks süüdlased programmi ebaõnnestumises loetakse siis valitsuse juhtimisvigu, kuna 2013. aastal võimule tulnud valitsus saatis lastehalvatusega tegeleva töögrupi laiali, kuna väidetavalt olla lastehalvatus Pakistanis minevik. Tegelikkuses on juba ainuüksi tänavu Pakistanis olnud 217 lastehalvatuse juhtu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.