Täna lehes: Retsepti kirjutav õde? Mitte kõigile

Pereõdede retseptiõigus on saamas viimast lihvi. Arstide seas on nii selle pooldajaid kui ka selles kahtlejaid. Argumente on mõlemal leeril, saab lugeda tänase paberlehe kaaneloost.

Arvamus

Kristjan Vilosius,  ASi Magnum juhatuse esimees „Ravimiseadus vajab vigade parandust“

Heli Paluste,  sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juht „Õdede retseptiõigus tuleb piirangutega“

Dagmar Rüütel,  sotsiaalministeeriumi ravimiosakonna juht „Pool aastat võrdlusriikide hindade refereerimist“

Toomas Pruunsild,  Ravimitootjate Liidu eetikakomitee liige „Ravimisektoriga sarnaselt võiksid koodeksit ajakohastada ka apteekrid“

Uudised

Apteegipidajate soovid erinevad. Möödunud nädalal oli riigikogu sotsiaalkomisjonis arutlusel järjekordne apteegikorralduse eelnõu projekt. Päev varem toimunud Meditsiiniuudiste konverentsil “Kust ravimiturg enim pitsitab?” tõusis teravalt üles küsimus, mis õigupoolest on uue regulatsiooni eesmärk: kas üksnes maa-apteekide säilimine või ka apteekide arvu ning seeläbi ravimite juurdehindluse reguleerimine?

PERHi psühhiaatriakliinik tahetakse kolida Hiiule. Põhja-Eesti Regionaalhaigla on otsustanud kolida psühhiaatriakliiniku Tallinnas hipodroomi kõrvalt mitte enda peamaja juurde Eesti Majandusjuhtide Instituuti (EMI), vaid Hiiule onkoloogiahaigla endistesse ruumidesse. Hiiu ruumid loodetakse psühhiaatriakliiniku vajadustele vastavaks ümber ehitada aastaks 2020.

Ravimiamet uuendas ravimireklaami kontrollimise metoodikat. 2014. aastast kasutab ravimi­amet ravimireklaamide järele valvamisel uut metoodikat ning tulemused on siiani olnud väga head, rääkis ravimiameti õigusnõunik Kaili Lellep Meditsiiniuudiste ravimiseminaril.

Fookuses: tromboos

Faktor V Leiden – mis see on? Kõige sagedasemast geneetilisest trombofiiliast kirjutab ITK sisearst Katrin Nõukas.

Fookuses: nakkus

Ebola suudab ka üllatusi pakkuda. Arstidel on olnud veidi segane, millal inimesel on siiski reaalne võimalus Ebola saada, nendib Oulu ülikoolihaigla infektsiooniosakonna peaarst Hannu Syrjälä.

Fookuses: diabeet

Hüpertensiooni saab ennustada. Teadlaste sõnul võimaldavad metaboolse sündroomi komponendid koos varem suguvõsas esinenud hüpertensiooni juhtumitega kindlaks teha inimesi, keda ohustab raskekujulise hüpertensiooni väljakujunemise risk.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.