Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ravijuhendite nõukojal täitus kolm tööaastat
2. detsembril toimunud ravijuhendite nõukoja koosolekul kiideti heaks uus Eesti ravijuhend täiskasvanute astma käsitlusest esmatasandil. Samuti kinnitati nõukoja uus koosseis järgnevaks kolmeks aastaks.
Uued tõendid varase primaarse CMV-infektsiooni diagnostika ja ravivõimaluste kohta on muutnud rasedusaegse sõeluuringu arutelu. Eesti otsus vajab siiski kohalikke epidemioloogilisi andmeid ning rasedusaegse ja vastsündinute sõeluuringu võrdlust, kirjutab naistearst dr Marek Šois, kes on spetsialiseerunud lootemeditsiinile.