Siret Trull • 29. detsember 2014
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eksperimentaalne Ebola vaktsiin annab lootust

Lääne-Aafrikas on tänaseks Ebolasse surnud enam kui 6900 inimest. Rohkem kui sadat Uganda ja USA vabatahtlikku hõlmanud kliinilised katsed näitavad nüüd, et aastate eest Ebola tõrjumiseks loodud eksperimentaalne vaktsiin on inimestele ohutu ja tugevdab enamikel juhtudel nende loomulikku kaitsevõimet.

Katsete käigus uuriti Uganda pealinnas Kampalas 108 vabatahtliku verd, kelle vereringesse oli eelnevalt viidud vastavalt platseebot, eksperimentaalset Ebola vaktsiini, Ebola lähisugulasest Marburgi viiruse vastast vaktsiini või mõlemat korraga. Vaktsiinid tekitasid sarnase immuunvastuse kui ameeriklastel, kellega oli katseid tehtud aasta varem, vahendasid ERR teadusuudised.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee