Ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) on elevile ajanud mitmed tervisetehnoloogiate arenduskeskused (TAK) Eestis, sest veebruaris sõelutakse välja järjekordsed õnnelikud, kes saavad osa 40 mln abiprogrammist perioodil 2014-2020.
Healthin juht Ain Aaviksoo, kes sotsiaalministeeriumi ja riigikantselei e-tervise rakkerühma juhina on konkursi üks otsustajaid, rääkis, et võrreldes eelmise taotlusvooruga on osalejaid rohkem. Üks põhjus võib tema sõnul olla see, et muid instrumente EASis enam huvitavate algatuste rahastamiseks eriti pole kui TAKide kaudu.
Seotud lood
Eesti Geenivaramu endine juht ja arst Krista Kruuv-Käo liitus Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusega (Tervise TAK) ja alustas tööd personaalmeditsiini arengusuuna juhina. Tervise TAKi strateegiline eesmärk on arendada välja personaalmeditsiini kompetentsikeskus.
Tallinna Halduskohus kohaldas täna Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse taotlusel esialgse õiguskaitse tehnoloogia arenduskeskuste (TAK) toetamise programmile, millega peatas toetuste väljamaksmise ja keelas EASil lõppotsuste tegemise.
TerviseTAKi reproduktiivse mikroökoloogia arengusuuna juht dr Reet Mändar usub, et probiootikumid võiksid saada antibiootikumide asendajaks teatud haigusseisundite tõrjumisel.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.