27 veebruar 2015 11:26
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ross: haigekassa peab kohtlema kõiki võrdselt

Eesti Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross rõhutas tänasel harvikhaiguste infopäeval kõneledes, et haigekassa ülesandeks on lähtuda kindlustatute võrdse kohtlemise põhimõttest ning harvikhaiguste ravikulude katmisel peab maksimaalselt arvesse võtma ravi tõenduspõhisust.

Peamine on Rossi sõnul ikkagi kõigi kindlustatute võrdne kohtlemine. „Nii kurb kui see ka pole, kuid kui harva esinevat haigust põeb üks patsient ja suhkruhaigust paljud, siis kuidas me tagame võrdse kohtlemise?“ küsis ta. „Kuidas sellist ravi mahutada põhimõttesse, et kulu poleks suurem kui kolmekordne SKP määr inimese kohta ehk 40 000 eurot aastas?“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee