5. aprill 2015
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Üha enam kurdetakse arstile unehäireid

Foto: Andres Haabu

Tänapäeva inimene magab keskmiselt tunni võrra vähem kui sada aastat tagasi, ning uni ja selle kvaliteet on tõusnud nii meditsiiniringkondade kui ka üldsuse tähe­lepanu keskmesse.

Tänapäeval, ajal, mil inimene magab keskmiselt tunni võrra vähem kui 100 aastat tagasi, on uni ja selle kvaliteet nii meditsiiniringkondade kui üldsuse tähelepanu keskmes. Unehäired ja nende ravi on populaarne teema, millele lisavad omapoolset hoogu nii meedia kui ravimitööstus. Sellest annab tunnistust ühelt poolt mis tahes uneprobleemide medikaliseerimine ja nende tagajärgede kuhjamine ühte patta, mis tekitab tavainimeses segadust, teisalt uinutitele väljastatud retseptide arvu pidev suurenemine ja uinutite muutumine elustiiliravimiteks. Lisaks sellele kultiveeritakse inimestes uskumust, et paljud haigused on põhjustatud unepuudusest, samas kui tegelikkus on vastupidine.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee