Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lõppev gripihooaeg tõi mullusest enam haigusjuhte
Terviseameti (TA) statistika kohaselt nakatus selle aasta esimese kolme kuuga grippi 3099 inimest, 2014 samal perioodil diagnoositi gripp vaid 1702 isikul.
Igaks gripihooajaks annab WHO soovitused hooaja vaktsiiniks, pildil 2010. a levinud A-gripi (H1N1) vaktsiinid.
Foto: ÄP/Andres Haabu
Terviseameti gripispetsialisti Olga Sadikova sõnul jõudis gripi tipphetk Eestisse veebruari keskel ja haigestumuse intensiivsus püsis keskmisel tasemel kuni märtsi keskpaigani. “Alates märtsi lõpust saame rääkida grippi haigestumuse märkimisväärsest langusest, kuid mitte gripi hääbumisest ja ka aprillis registreeritakse meil endiselt gripist tingitud hospitaliseerimisi,” ütles Sadikova.
Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arsti Pille Märtini sõnul on ka LTKHs sel hooajal võrreldes varasema aastaga diagnoositud grippi mõnevõrra rohkem.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.