Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kas radioloogia tapab neuroloogia?
Lasteneuroloogide konverentsi avamise järel puhkes väike diskussioon. Tekkis küsimus, et mis jääb järele neuroloogiast, kui selle kõrval arenevad uued teadused nagu radioloogia ja geneetika. Kas radioloogia ei tapa neuroloogiat ning kas geneetika ei tapa lõpuks neid mõlemaid.
Küsimuse idee pärines Tartu Ülikooli Kliinikumi ülemarsti Margus Ulsti sõnavõtust, ja olgu lisatud, et Margus Ulst ise on erialalt radioloog, kirjutab Tartu Postimees.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.