19 mai 2015 07:22
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

EAL: Sotsiaalmaksu langetamine võib arstiabi kättesaadavust halvendada

Katrin Rehemaa (Eesti arstide liidu peasekretär) Lembi Aug (Lääne-Tallinna Keskhaigla kardioloog, Eesti Arstide Liidu president)  Foto: Andres Haabu

Eesti Arstide Liit ei toeta sotsiaalmaksu langetamist, kuna ravikindlustusmaksu vähendamine paneb löögi alla arstiabi rahastamise ja võib põhjustada ravijärjekordade pikenemist.

Valitsus on kokku leppinud sotsiaalmaksu langetamises ühe protsendi võrra, kusjuures vähendatakse ravikindlustuse osa alates 2017.a 0,5% ja alates 2018.a veel 0,5%. Kokku väheneb ravikindlustusmaks 13%-lt 12%-le. Maksulaekumine väheneb 2017. aastal 40,5 miljoni euro võrra ning kahel järgneval aastal vastavalt 86,0 ning 91,0 miljoni euro võrra. Kuigi valminud seaduseelnõus lubatakse laekumise vähenemist haigekassale kompenseerida riigieelarve muude tulude arvel, ei ole katteallikaid avalikustatud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee