Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Individuaalne lähenemine muutub ravis üha olulisemaks
Haiguste ennetamisel ja ravimisel muutub individuaalne lähenemine järjest olulisemaks.
TÜKi onkoloog Peeter Padrik.
Foto: Scanpix/PM
Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloog Peeter Padrik rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et personaalne lähenemine rinna-, kopsu-, jämesoolevähi, melanoomi ja mõnede haruldaste kasvajate puhul on suisa igapäevane, vahendas ERRi uudisteportaal.
Vahur Valvere, kes on vähiliidu president ja PERHi onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juht, rääkis tänasel vähiliidu konverentsil personaalmeditsiinist ja toonitas, et see aitab vähki varem avastada.
Eesti Geenivaramu endine juht ja arst Krista Kruuv-Käo liitus Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusega (Tervise TAK) ja alustas tööd personaalmeditsiini arengusuuna juhina. Tervise TAKi strateegiline eesmärk on arendada välja personaalmeditsiini kompetentsikeskus.
Sotsiaalministeeriumi eestvedamisel arutab arstkond täna Tallinnas toimuval konverentsil, missugused praktilised võimalused tervishoiule on avanemas seoses personaalmeditsiini kiirete arengutega.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.